آموزشی

5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

همانطور که می‌دانید؛ شستشوی لباس زیر یکی از موارد بسیار مهم است که باید به آن اهمیت دهیم. برای شستن لباس زیر به شیوه صحیح باید به برخی نکات که در این مقاله قصد داریم به آن‌ها بپردازیم، توجه داشته باشیم. پس با ما همراه باشید تا 5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر را با هم بررسی کنیم.

آموزش شستشوی لباس زیر

همانطور که گفتیم؛ شستشوی صحیح لباس زیر بسیار مهم است. چراکه با شستشوی نادرست می‌توانید به سلامتی خود آسیب وارد کنید و دچار بیماری‌های پوستی و قارچ شوید. در ادامه 5 مرحله‌ای که شاید پیش از این به آن اهمیت نمی‌دادید، پرداخته‌ایم :

 1. تفکیک لباس‌ها

  بهتر است در هنگام شستشوی لباس‌ها، آن‌ها را از یکدیگر جدا کنید. خوب است که لباس زیر‌ها به صورت مجزا شستشو شوند تا آلودگی‌های لباس‌های دیگر به آن‌ها منتقل نشوند. بهتر است قبل از شستشو، آن‌ها را در یک لگن آب ولرم به همراه مایع ضد عفونی کننده (نه صرفا سفیدکننده‌های معمولی) به مدت دو دقیقه خیس کنید. اگر در خانه فرد بیماری دارید بهتر است لباس‌های او را به صورت جداگانه بشویید.

  5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

 2. شوینده‌ی مناسب

  شستشوی لباس زیر با شوینده‌های آنزیم دار، مایع ماشین لباسشویی و حتی شستشو دهنده‌های معمولی چندان مناسب نیست. چراکه این دست از شوینده‌ها اغلب منجر به ایجاد خارش، سوزش، آلرژی یا حساسیت‌های پوستی می‌شوند. بهترین شوینده برای شستشو، صابون‌های آنتی باکتریال یا هایپوآلرژنیک می‌باشد. اگر زمان کافی ندارید می‌توانید از پودر این صابون‌ها استفاده کنید.

 3. تمیز بودن ماشین لباسشویی

  خوب است که قبل از ریختن لباس‌های زیر درون ماشین لباسشویی، ابتدا به اندازه‌ی یک و نیم فنجان مایع ضد عفونی کننده را داخل مخزن ماده شستشو دهنده بریزید و اجازه دهید ماشین لباسشویی خالی کار کند تا کاملا با مایع ضد عفونی کننده، از آلودگی‌های احتمالی پاک شود.

  5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

 4. خشک کردن درست

  بعد از شستشوی لباس زیرها نوبت خشک کردن آن‌ها می‌باشد. بهتر است لباس زیرها را در معرض نور آفتاب قرار دهید. باکتری‌های مولد بیماری، در فضاهای مرطوب و تاریک با سرعت بیشتری رشد می‌کنند. نور خورشید می‌تواند اندک رطوبت موجود در لباس زیر را که دراثر شستشو باقی مانده‌است، از بین ببرد.

 5. تعویض لباس زیر‌ها

  توجه داشته باشید که لباس زیرهایتان را هر سال تعویض کنید. این کار باعث می‌شود از آلودگی‌ها بدور باشید. خوب است بدانید؛ ممکن است یک لباس زیر شسته شده، حدود 10 هزار باکتری زنده و فعال داشته باشد. پس تعویض حداقل سالانه آن را جدی بگیرید.

برای خرید انواع لباس خواب و لباس زیر با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به فروشگاه آنلاین لباس زیر ماکان مراجعه کنید.

شما همچنین می‌توانید پیج اینستاگرام را دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *